Sagan je zviera, ďakoval Kreuziger parťákovi, ktorý mu pomohol do desiatky

Do tohtoročnej Tour de France nastupoval český cyklista Roman Kreuziger ako domestik Alberta Contadora. Pôvodný líder stajne Tinkoff-Saxo avšak v priebehu deviatej etapy odstúpil a jeho pozíciu tak prevzal tridsaťročný Čech. Cieľom bolo dostať sa do elitnej desiatky. A to sa Kreuziger vďaka skvelej jazde v predposlednej etape podarilo.

“Môže byť superhrdinom, vyhrať etapu alebo skočiť medzi najlepšie tri alebo šesť, alebo sa môže zlomiť. Potom však líder nikdy nebude,” s týmito slovami vyrukoval pred štyrmi dňami v rozhovore pre denník Šport a MF DNES majiteľ Bet365-Viac informácií stajne Tinkoff-Saxo Oleg Tinková. Hovoril o Roman Kreuziger, ktorý sa snažil v závode prebojovať medzi desať najlepších, stále sa však potácal okolo dvanásteho miesta.Až v poslednej horskej etape dokázal svoj sen naplniť.

Do cieľa 20.


etapy došiel na šiestom mieste a celkovo sa posunul na desiatu priečku. Využil tak zaváhanie Baukeho Mollema a Fabia Arua. Veľkým dielom mu k tomu prispel tímový kolega Peter Sagan. Ten ako držiteľ zeleného trikote pre najlepšieho spurtéra dokázal zabrať aj v horskej etape a Kreuziger veľkou mierou pomohol do úniku.

Český jazdec mu za jeho kus tvrdej práce nezabudol poďakovať. “To bol deň! Peter Sagan je zviera, bez neho by bolo nemožné byť v top desiatke Tour de France,” napísal ihneď po etape Kreuziger na svoj twitter.