Přestřelka mezi superstars NBA

Výběry konferencí nedělního Utkání hvězd basketbalové NBA v Las Vegas nastupují, hráči obou týmů se přátelsky zdraví. Až na dva: Dirk Nowitzki a Dwyane Wade nezavadí o sebe ani pohledem.

Spor obou výjimečných basketbalistů je starý asi týden.Vzplál po článku v deníku Miami Herald, v němž rozehrávač mistrovského Miami Heat zpochybnil vůdčí kvality německé superhvězdy Dallasu Nowitzkého.

Wade zašel ještě dál, Nowitzki dává hlavní vinu za to, že jeho tým v loňském finále ligy s Miami selhal, přestože vedl 2: 0 na zápasy.

Americká média si kladli dvě otázky: co je za Wadovou neadekvátní kritikou a jak na ni zareaguje druhá strana?

K první se dá jen spekulovat, reakce texaského klubu, který je momentálně na čele NBA, na sebe nenechala dlouho čekat. Na obranu svého nejlepšího hráče vystoupil majitel Dallas Mavericks, miliardář Mark Cuban.Řídil se známým – nejlepší obrana je útok.

“Dwyane, si nepochybně vynikající basketbalista. Avšak co říkáš o dírkové vůdčích kvalitách, nemá hlavu ani patu. Posuzujeme cosi, o čem nemáš ani ponětí. Přeceňuje se. Myslím si, že právo kritizovat Dirka si plně zasluhuješ. Ostatně sám si obdivuhodným lídrem svého týmu. Vím, že Shaq (přezdívka pivota Miami Shaquilla O’Neala, pozn. Red.) Tvé schopnosti velmi oceňuje. Teprve nedávno označil výkony týmu za hanebné. Opravdové kvality vůdce. Tvůj kouč posadil některých hráčů na lavičku, protože jsou tlustí.Zdá se, že si je nedokázal odvést od bufetu. “

Z tábora floridských obhájců titulu se ozvaly hlasy, že hádku vyprovokoval Dallas. Speciální Nowitzki prý shodil úspěch Miami ve finále a ukázal pramálo respektu, když v jednom z rozhovorů zklamaně prohlásil, že Dallas soupeři mistrovský titul vlastně daroval.

Olej přilil majitel Mark Cuban slovy: “Nebylo by to takové bolestné, kdybychom prohráli s lepším týmem.”

Napadený Nowitzki si zachoval chladnou hlavu. “Opravdu k tomu nemám co říct. A vlastně nevím, proč to všechno napovídal.Finále vyhrál, Miami bylo lepší, ale to vše je již velmi dávno. “

Je zjevné, že Wadove útoky jsou součástí psychologické války. V Dallasu se neobávají, že by mohly mít vliv na Nowitzkého. “Dirk to pouští jedním uchem dovnitř, druhým ven. Tak, jak si nevšímá přílišné chvály, nevědí ho vyvést z rovnováhy ani podobné provokace, “řekl asistent trenéra Del Harris.

Fanoušci i média se už těší na pokračování Storr, zítra je na programu setkání Dallas – Miami. Nowitzki má v domácím prostředí šanci ukázat Wadovi a vlastně celé NBA své vůdčí kvality.

Dirk Nowitzki. FOTO – SITA / AP