NBA: Mizérie Miami pokračuje, Utah porazil Clippers

NEW YORK 15. listopadu (SITA) – V zámořské NBA odehrály v noci z úterý na středu osm zápasů. Nejsledovanější se odehrál v Salt Lake City, kde suverénní lídr v Severozápadní divizi Utah Jazz hostil vedoucí tým Jihozápadní divize Los Angeles Clippers. A domácí prostředí se ukázalo být výraznou výhodou hlavně ve druhém poločase, kdy hráči z Kalifornie ztratili dech a dovolili soupeři probrat otěže zápasu do svých rukou. Zejména obrana Utahu se předvedla ve výborném světle, což vyzdvihl i Carlos Boozer, autor 16 bodů a 15 doskoků: “Je to velké vyznamenání pro tým a obranu.Oni jsou totiž jedním z nejlepších týmů NBA. “Totéž však lze říci, alespoň v dosavadním průběhu sezóny, i na adresu Utahu.

V Atlantě domácí diváci očekávali jeden z těch lehčích zápasů, avšak v NBA si jistý vítězstvím nemůže být nikdo. Domácí Hawks přivítali hráčů Milwaukee a po první čtvrtině se vrátili nohama na zem, protože prohrávali o 15 bodů.V dalších dvou částech hry dokázali svým divákům svou kvalitu a před poslední čtvrtinou vedli 83:78, v ní však zopakovali výkon z úvodu setkání a když pár vteřin před koncem vypíchl Ruben Patterson míč v slibné pozici Joeovi Johnsonovi, o těsném, ale cenném vítězství bylo rozhodnuto. “Je kruté přehrát takovýmto způsobem,” řekl Johnson, spolu s Tyronnom Luoma nejlepší střelec domácích, a dodal: “Toto byl určitě zápas, který jsme měli vyhrát.Nechali jsme si však vítězství protéct mezi prsty. “

V dalším zápase večera cestovalo San Antonio na horkou texaskou půdu do Houstonu a věru se i na cestě za vítězstvím zapotili. Po poločase hráči Spurs prohrávali o 13 bodů, ale v druhé polovině zápasu výrazným způsobem eliminovali střelecký potenciál soupeře a zaslouženě vyhráli. Hlavně 9 bodů Rockets v poslední části hry je opravdu povšimnutiahodných. Houston tak prodloužil sérii s tímto soupeřem na 7 proher. Výhru pro Spurs vybojovali hlavně hráči z lavičky. “Pro vítězství dnes udělali hráči z lavičky zatraceně hodně.Trenér nás musel vystřídat, protože jsme se neuměli dostat do střeleckých pozici a nechávali jsme míč bezcílně kroužit po hřišti, “řekl Tim Duncan, který vstřelil v zápase 19 bodů a doskočil 15 míčů. San Antonio tak vzbuzuje i nadále respekt soupeřů svou šňůrou 5 výher.

Na palubovce Golden State se představilo Toronto, avšak kromě 41-bodové smršti v druhé části hry tahali hosté za kratší konec a nakonec se museli sklonit před kvalitami soupeře. Klíčovým hráčem zápasu byl 22letý Chris Bosh, který doslova přeskákal pod koši svých soupeřů a k 22 doskokem přidal i 23 bodů.Spoluhráči se však k němu výkonem nepřidaly, a tak po zápase museli dívat na nepříjemný stav na světelné tabuli. Na domácí palubovce se chtělo předvést v této sezoně špatně hrající Miami, ale Denver tento plán hráčů Heat překazil. Téměř 20 tisíc divákům se nejvíce předvedl Dwayne Wade, který k 37 bodům přidal i 11 asistencí, výroky trenéra Heat však začínají být beznadějné. “Momentálně nedokážeme vyhrát nad nikým,” trochu přehnaně prohlásil Pat Riley.Nadějí by však pro něj mohlo být vyjádření jeho rivala z lavičky Nuggets George Karla: “Před týdnem nás média pohřbívali, nyní jsme dobří.”

Ve zbývajících třech zápasech večera byli úspěšnější domácí. V Minnesotě nepochodil Portland, který po zpackané první čtvrtině už nedokázal zvednout hlavu a prohrál 89: 101. V Dallasu se představili hráči Chicaga, Dirk Nowitzki však udával svými 31 body a 10 doskoky vítězný směr svým spoluhráčům, kteří ho následovali, a vyhráli 111: 99.O dobytí Oklahoma City, přechodného domova hráčů New Orleans, se pokusili “sršni” ze Charlotte, Peja Stojaković byl však svými 42 body proti. “Nevím, jak to popsat,” řekl po zápase střelec prvních 20 bodů svého týmu. “Když jste střelec, zkoušíte to neustále, i když se vám nedaří. Hrál jsem tak, jak hraji vždy. Dařilo se mi, chlapci to viděli a začali mě na hřišti svými přihrávkami hledat. “

Atlanta – Milwaukee 101: 103

Nejvíce bodů: J. Johnson a Lue po 29, Childress 21 – Redd 30, Patterson 16, Mo Williams 15, čtvrtiny: 16:31, 33:29, 34:18, 18:25, 14 265 diváků

Miami – Denver 105: 112

< p> Nejvíce bodů: Wade 37 (11 asistencí), A. Walker 22, D.Wright 13 – Anthony 33, A. Miller 29 (10 asistencí), Camby 15 (11 doskoků), čtvrtiny: 17:24, 35:24, 31:34, 22:30, 19 600 diváků

New Orleans – Charlotte 94:85

Nejvíce bodů: Stojaković 42, B. Jackson 14, Parga 10 – Okafor 25 (16 doskoků), Morrison 21, May 18 (11 doskoků), čtvrtiny: 34:34 , 21:18, 17:16, 22:17, 16 623 diváků

Minnesota – Portland 101: 89

Nejvíce bodů: R. Davis 27, Garnett 20 (13 doskoků) , M. James 15 – Z. Randolph 26, J. Dixon 15, S.Graham 9, čtvrtiny: 30:11, 22:23, 26:26, 23:29, 15 761 diváků

Dallas – Chicago 111: 99

Nejvíce bodů: Nowitzki 31 ( 10 doskoků), Stackhouse 21, Terry 17 – Hinrich 25, Deng 24 (10 doskoků), Gordon 17, čtvrtiny: 30:24, 22:22, 25:23, 34:30, 20 274 ​​diváků

Houston – San Antonio 84:92

Nejvíce bodů: McGrady 26, Jao 20, Alston 12 – Duncan (15 doskoků) a Ginobili po 19, Elson 12, čtvrtiny: 27:23, 29:20, 19:28, 9:21, 18 289 diváků

Utah – LA Clippers 112: 90

Nejvíce bodů: Okura 27, Harpring 22, Boozer (15 doskoků) a D.Williams po 16 – Mobley 18, Maggette 17, Brand 16, čtvrtiny: 25:23, 28:31, 26:18, 33:18, 16 852 diváků

Golden State – Toronto 110: 99

Nejvíce bodů: B. Davis (12 asistencí) a Dunleavy po 22, J. Richardson, Biedrins (12 doskoků) a M. Ellis po 14 – Bosh 23 (22 doskoků), TJ Ford 16, A. Parker 15, čtvrtiny: 28:21, 28:41, 20:18, 34:19, 16 182 diváků