Hráči Doněcka se cítí jako v bojovém režimu

BRATISLAVA. Mužstvo Lev Praha vyhrálo ve středu večer v Bratislavě v pátém zápase 2. kola play off o Gagarinův pohár nad Dobassom Doněck 3: 1 a vzápětí v kabinách obou týmů zněla hlavní otázka: Kde se bude hrát šestý duel této série? Sázkové kanceláře Bet365 Lev si přál, aby se i v Bet365-Podrobný popis pátek pokračovalo na slovenském ledě v Slovnaft aréně, Donbass požádal vedení KHL o možnost hrát doma.

Když ve čtvrtek ráno přišel z Moskvy pokyn, že se bude hrát na Ukrajině, na jedné straně bylo cítit úlevu, na druhé překvapení i hněv. Podhradský chtěl hrát v Doněcku

“My jsme už od série prvního kola s Rigou neustále sbalení a připraveni na přesun do jiného města.Takříkajíc jsme v bojovém režimu, “vystihl situaci hráčů Donbassu slovenský obránce Peter Podhradský.Mužstvo se po zápase s Lvem vyspali v Bratislavě a včera odpoledne se výprava letecky přesunula do Doněcku.

Pro napjatou politickou situaci na Ukrajině musel Donbass již sedmý zápas série s Rigou hrát “doma” v Bratislavě a pak si pronajal Slovnaft arénu i na dva souboje play off s Lvem.

“Zahrát si v play off o Gagarinův pohár na Slovanu, kde jsem hokejově vyrůstal, bylo pro mě příjemné, ale raději jsem, že můžeme nastoupit před našimi fanoušky v Doněcku, kde jsme odehráli celou základní část,” řekl 34-letý Podhradský.

Rodinu se dvěma dětmi má během sezóny v Bratislavě, nyní si ji ve volném čase mohl užít do sytosti.


“Spoluhráčem se na Slovensku líbilo, ale také si přáli, abychom alespoň jeden zápase s Lvem mohli hrát v naší hale Družba.Z hlediska bezpečnosti nebyl předtím na hokeji žádný problém a věřím, že tak tomu bude i nyní. “

Donbass chce vyhrát, vyrovnat sérii na 3: 3 a vynutit si rozhodující sedmý zápas. Teprve po play off bude Podhradský řešit možnost případného návratu do reprezentace. Dar mládeži Slovanu

Před čtvrtečním odjezdem výpravy ze Slovenska věnoval ukrajinský klub Slovanu 50 tisíc eur na mládež, symbolický šek předali Slovanisti kapitán Donbassu Ruslan Fedotenko a brankář Ján Laco.

“Jde o projev osobní díků vašemu klubu, který nám v těžké situaci pomohl a vytvořil během domácích setkání žičlivým prostředí,” řekl kapitán Doněcku.Lev se dostal do stresu

“Nebylo to příjemné probuzení. Dozvěděli jsme se, že máme letět do Doněcka, co tu nikdo nečekal, “cituje portál hokej.cz kapitána HC Lev Jiřího Novotného ze čtvrtečního rána v bratislavském hotelu. “Nezbývá nám nic jiného, ​​jen to akceptovat.”

Rozhodnutí vedení KHL o šestém zápase v Doněcku pražský tým zaskočilo. Vždyť ještě ve středu organizační šéf ligy Dmitrij Kurbatov označil řízení zápasu v Doněcku za velmi riskantní. Na druhý den to už neplatilo.Necestovat na Ukrajinu by pro Lev znamenalo riskovat kontumaci 0: 5 a pokutu milion rublů (cca 25 tisíc korun).

Pražský klub musel narychlo vyřizovat letecký přesun z Bratislavy, některým hráčům bylo třeba z Prahy přivézt cestovní doklady. Pokud Donbass v pátek večer zvítězí, rozhodující sedmý zápas se bude hrát v neděli v Praze.

Bet365 online bonus