Bajčičák si troufá v kopcích

LIBEREC, BRATISLAVA. Nejúspěšnější slovenský závodník na posledních dvou mistrovství světa v klasickém lyžování Martin Bajčičák (4. místo v skiatlonu v Oberstdorfu 2005, 6. místo v maratonu v Sapporu 2007) si včera v Liberci na oficiálním tréninku před světovým šampionátem 2009 zaběhl na okruzích v areálu Vesec a do penzionu v Jablonci se vrátil dobře naladěný.

“Tyto členité tratě jsou pro mě jako šité,” prohlásil 32letý běžkař.

Spolu s Alenou Procházkovou, která s bolavým kotníkem prošla lékařskými vyšetřeními a příští týden může nastoupit v sprintu, budou největšími nadějemi slovenského lyžování na šampionátu v severních Čechách.Lyže na každý sníh

“Do Liberce jsem si přinesl asi 40 párů lyží,” říkal do telefonu rodák ze Zákamenného na Oravě. “Někomu se to možná zdá hodně, ale když jejich rozměnit na drobné, jde o standard : čtyři páry na promrzlý sníh, čtyři páry na sníh kolem nuly, další jsou na vodu, pak na umělý sníh a tak dále. Kromě nových párů jsem si vzal i staré, kterým stále důvěřuji. ”

Firma Fischer připravuje Bajčičák lyže na míru dle výšky a hmotnosti. O vosky a mazání se mu stará italský servisman Gianlucka Marcollini, který přípavu lyže i slovinské hvězdě Petra Majdičová.Slováci v Jablonci

Slovenský tým se na mistrovství světa ubytoval v penzionu v sousedním Jablonci. “Nejsme v centru v Liberci. Má to své výhody i nevýhody, “řekl Bajčičák.” Tady je větší klid a na tratích v areálu Vesec jsme autem za pouhých dvacet minut. ”

Slovensko vyslalo na MS devět závodníků.

Dnes čeká běžkaře dopingový test na hemoglobin, Bajčičák se odběru krve podrobil i před Novým rokem na turné Tour de Ski. S dalšími kontrolami musí počítat nejlepší běžci na lyžích i náhodní vybráni po každých Bet365-Bonus zdarma závodech. Troufá si v maratonu

Bajčičák zatím zaostává v sezóně za očekáváním.V závodech Světového poháru má pouze šest bodů za 25. místo v posledním víkendu v běhu na 15 km klasicky v italském Valditrento.

“Ani v tréninku jsem nevěděl vytočit – řečeno motoristickým jazykem – obrátky na maximum. Poslední zlepšení formy mě potěšilo, ale s plánováním výsledku jsem velmi opatrný, “uvažoval závodník ŠKP Štrbské Pleso.” Raději jdu na šampionát skromně a potěším se z každého výsledku v širší špičce. ”

Bajčičák ještě není rozhodnut, zda v pátek nastoupí v úvodních závodech mužů na 15 km klasicky. Nejvíce si troufá v závěrečném maratonu na 50 km.Bajčičákove tipy na vítěze v běhu Pátek 20. 2. – 15 km klasicky: Sodergren, Olsson (oba Švéd.), Svartedal (Nor.), Bauer (ČR), Teichmann, Angerer (oba Nem.), Bet365 poker bonus Piller-Cottrer (Tal .). Neděle 22. 2. – skiatlon: Piller-Cottrer, Di Centa (Tal.), Vittoz (Fr.), Bauer, Teichmann, Angerer (Nem.). Úterý 24.2.


– sprint volně: Hattestad, Hetland (oba Nor.). Středa 25.2. – sprint dvojic klasicky: Norové, Švédové. Pátek 27.2. – štafety 4×10 km: Norové, Švédové, Francouzi, Češi. Neděle 1. 3. – 50 km volně: Piller-Cottrer, Di Centa, Vittoz, Bauer.

Bet365-Bonus čeká na Vás